LB M673-M1N1-45-Z4A4-10-R18-Z-F.pdf
| Image |  |
| Series | Mini TOPLED® | Mini TOPLED® | Mini TOPLED® | Mini TOPLED® | Mini TOPLED® |
| Package/Case | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | Blue | Blue | Blue | Blue | Blue |
| Configuration | Standard | Standard | Standard | Standard | - |
| Lens Color | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless | - |
| Lens Transparency | Clear | Clear | Clear | Clear | - |
| Millicandela Rating | 28.1mcd | 62.75mcd | 19.6mcd | 31.5mcd | 26.75mcd |
| Lens Size | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V | 3.5V | 3.2V | 3.2V | 3.1V |
| Current - Test | 10mA | 20mA | 10mA | 10mA | 10mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 471nm | 470nm | 471nm | 471nm | 471nm |
| Wavelength - Peak | 466nm | 465nm | 466nm | 466nm | 466nm |
| Features | - | - | - | - | - |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W |