Taiyo Yuden LAXHG6060YEL4R7MMR
Part No.:
LAXHG6060YEL4R7MMR
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LAXHG6060YEL4R7MMR.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 4.7UH SMD
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.6 A
Current - Saturation (Isat):
6A
DC Resistance (DCR):
36mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
22MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)
1. How to order LAXHG6060YEL4R7MMR on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LAXHG6060YEL4R7MMR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LAXHG6060YEL4R7MMR?
Image LAXHG6060YEL4R7MMR
Part Number LAXHG6060YEL4R7MMR
Material - Core Ferrite
Inductance 4.7 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.6 A
Current - Saturation (Isat) 6A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 36mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 22MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package 2424
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)