Taiyo Yuden LAXHG6060YEL471MMR
Part No.:
LAXHG6060YEL471MMR
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LAXHG6060YEL471MMR.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 470UH SMD
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
380 mA
Current - Saturation (Isat):
450mA
DC Resistance (DCR):
2.76Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
2MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)
1. How to order LAXHG6060YEL471MMR on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LAXHG6060YEL471MMR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LAXHG6060YEL471MMR?
Image LAXHG6060YEL471MMR
Part Number LAXHG6060YEL471MMR
Material - Core Ferrite
Inductance 470 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 380 mA
Current - Saturation (Isat) 450mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.76Ohm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 2MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package 2424
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)