Taiyo Yuden LAXHG6060YEL470MMR
Part No.:
LAXHG6060YEL470MMR
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LAXHG6060YEL470MMR.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 47UH SMD
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.55A
DC Resistance (DCR):
272mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
6MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)
1. How to order LAXHG6060YEL470MMR on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LAXHG6060YEL470MMR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LAXHG6060YEL470MMR?
Image LAXHG6060YEL470MMR
Part Number LAXHG6060YEL470MMR
Material - Core Ferrite
Inductance 47 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Current - Saturation (Isat) 1.55A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 272mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 6MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package 2424
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)