Taiyo Yuden LAXHG6060YEL3R3MMR
Part No.:
LAXHG6060YEL3R3MMR
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LAXHG6060YEL3R3MMR.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 3.3UH SMD
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4 A
Current - Saturation (Isat):
7A
DC Resistance (DCR):
28mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
32MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)
1. How to order LAXHG6060YEL3R3MMR on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LAXHG6060YEL3R3MMR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LAXHG6060YEL3R3MMR?
Image LAXHG6060YEL3R3MMR
Part Number LAXHG6060YEL3R3MMR
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4 A
Current - Saturation (Isat) 7A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 28mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 32MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package 2424
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)