Taiyo Yuden LAXHG6060YEL221MMR
Part No.:
LAXHG6060YEL221MMR
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LAXHG6060YEL221MMR.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 220UH SMD
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
570 mA
Current - Saturation (Isat):
700mA
DC Resistance (DCR):
1.32Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
3MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)
1. How to order LAXHG6060YEL221MMR on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LAXHG6060YEL221MMR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LAXHG6060YEL221MMR?
Image LAXHG6060YEL221MMR
Part Number LAXHG6060YEL221MMR
Material - Core Ferrite
Inductance 220 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 570 mA
Current - Saturation (Isat) 700mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.32Ohm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 3MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package 2424
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)