Taiyo Yuden LAXHG6060YEL150MMR
Part No.:
LAXHG6060YEL150MMR
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LAXHG6060YEL150MMR.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 15UH SMD
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.15 A
Current - Saturation (Isat):
3.1A
DC Resistance (DCR):
105mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
13MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)
1. How to order LAXHG6060YEL150MMR on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LAXHG6060YEL150MMR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LAXHG6060YEL150MMR?
Image LAXHG6060YEL150MMR
Part Number LAXHG6060YEL150MMR
Material - Core Ferrite
Inductance 15 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.15 A
Current - Saturation (Isat) 3.1A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 105mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 13MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package 2424
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)