LAL04SK3R9K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LAL04SK3R9K.
| Image |  |
| Part Number | LAL04SK3R9K |
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Series | LA, L Type |
| Package/Case | Axial |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| Type | - |
| Material - Core | - |
| Inductance | 3.9 µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 640 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 370mOhm Max |
| Q @ Freq | 65 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant | 65MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test | 7.96 MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm) |