LA H9GP-JYKY-24-1-350-R18-Z.pdf
| Image |  |
| Series | OSLON® Black | OSLON® Black | OSLON® Black | OSLON® Black | OSLON® Black |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | Amber | Amber | Amber | Amber | Amber |
| Current - Test | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V | 2.2V | 2.2V | 2.2V | 2.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 106 lm/W | 97 lm/W | 103 lm/W | 94 lm/W | 97 lm/W |
| Current - Max | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Temperature - Test | 25°C | 25°C | 25°C | 25°C | 25°C |
| Viewing Angle | 90° | 90° | 90° | 90° | 90° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 3-SMD | SMD | 3-SMD | 3-SMD | 3-SMD |
| Size / Dimension | 0.148" L x 0.148" W (3.75mm x 3.75mm) | 0.148" L x 0.148" W (3.75mm x 3.75mm) | 0.148" L x 0.148" W (3.75mm x 3.75mm) | 0.148" L x 0.148" W (3.75mm x 3.75mm) | 0.148" L x 0.148" W (3.75mm x 3.75mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | 0.095" (2.41mm) | 0.095" (2.41mm) | 0.095" (2.41mm) | 0.095" (2.41mm) |