Amphenol ICC (Commercial Products) L777DFAG15PAJ4RM6
Part No.:
L777DFAG15PAJ4RM6
Manufacturer:
Amphenol ICC (Commercial Products)
Category:
D-Sub Connector Assemblies
Package:
Description:
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Manufacturer:
Series:
DF
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Style:
D-Sub
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
15
Number of Rows:
2
Mounting Type:
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout:
2 (DA, A)
Contact Type:
Signal
Flange Feature:
Board Side (M3)
Termination:
Solder
Primary Material:
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
30.0µin (0.76µm)
Ingress Protection:
Material Flammability Rating:
UL94 V-0
Current Rating (Amps):
7.5A
Backset Spacing:
0.319" (8.10mm)
Features:
Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
1. How to order L777DFAG15PAJ4RM6 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the L777DFAG15PAJ4RM6 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L777DFAG15PAJ4RM6?
Image L777DFAG15PAJ4RM6
Part Number L777DFAG15PAJ4RM6
Manufacturer Amphenol ICC (Commercial Products)
Series DF
Packaging Tray
Product Status Active
Connector Style D-Sub
Connector Type Plug, Male Pins
Number of Positions 15
Number of Rows 2
Mounting Type Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Contact Type Signal
Flange Feature Board Side (M3)
Termination Solder
Primary Material -
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Contact Finish Gold
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Ingress Protection -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Current Rating (Amps) 7.5A
Backset Spacing 0.319" (8.10mm)