KT DDLM31.13-6H7J-36-W4A4-140-R18.pdf
| Image |  |
| Part Number | KT DDLM31.13-6H7J-36-W4A4-140-R18 |
| Manufacturer | ams-OSRAM USA INC. |
| Series | SYNIOS® S2222 |
| Package/Case | 2-SMD, No Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Color | Green |
| Configuration | - |
| Lens Color | Colorless |
| Lens Transparency | Clear |
| Millicandela Rating | 1535mcd |
| Lens Style | Oval with Flat Top |
| Lens Size | 2.25mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3V |
| Current - Test | 140mA |
| Viewing Angle | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 528nm |
| Wavelength - Peak | - |
| Features | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | SMD |
| Size / Dimension | 2.25mm L x 2.25mm W |