ams-OSRAM USA INC. KT CULPM1.13-NQNU-34-0-1400-R18
Part No.:
KT CULPM1.13-NQNU-34-0-1400-R18
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED COBs, Engines, Modules, Strips
Package:
Description:
LOW-PROFILE, ULTRA-HIGH BRIGHTNE
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
OSRAM OSTAR® Projection Compact
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Type:
LED Module
Color:
Green
CCT (K):
Wavelength:
529nm (523nm ~ 535nm)
Configuration:
Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:
377lm (304lm ~ 450lm)
Current - Test:
1.4A
Temperature - Test:
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:
96 lm/W
Current - Max:
5A
CRI (Color Rendering Index):
Viewing Angle:
110°
Features:
Size / Dimension:
4.00mm L x 4.00mm W
Height:
0.76mm
Light Emitting Surface (LES):
1.59mm L x 1.25mm W
Lens Type:
Flat
1. How to order KT CULPM1.13-NQNU-34-0-1400-R18 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KT CULPM1.13-NQNU-34-0-1400-R18 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KT CULPM1.13-NQNU-34-0-1400-R18?
Image KT CULPM1.13-NRNU-34-0-1400-R18 KT CULPM1.13-NQNU-34-0-1400-R18
Part Number KT CULPM1.13-NRNU-34-0-1400-R18 KT CULPM1.13-NQNU-34-0-1400-R18
Manufacturer ams-OSRAM USA INC. ams-OSRAM USA INC.
Series OSRAM OSTAR® Projection Compact OSRAM OSTAR® Projection Compact
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Last Time Buy
Type LED Module LED Module
Color Green Green
CCT (K) - -
Wavelength 529nm (523nm ~ 535nm) 529nm (523nm ~ 535nm)
Configuration Square Square
Luminous Flux @ Current/Temperature 390lm (330lm ~ 450lm) 377lm (304lm ~ 450lm)
Current - Test 1.4A 1.4A
Temperature - Test 25°C 25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.8V 2.8V
Lumens/Watt @ Current - Test 99 lm/W 96 lm/W
Current - Max 5A 5A
Viewing Angle 110° 110°
Features - -
Size / Dimension 4.00mm L x 4.00mm W 4.00mm L x 4.00mm W
Height 0.76mm 0.76mm
Light Emitting Surface (LES) 1.59mm L x 1.25mm W 1.59mm L x 1.25mm W