KT1612A26000ZAW18TFN.pdf
| Image |  |
| Part Number | KT1612A26000ZAW18TFN |
| Manufacturer | KYOCERA AVX |
| Series | KT1612A |
| Package/Case | 4-SMD, No Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | TCXO |
| Frequency | 26 MHz |
| Function | - |
| Output | Clipped Sine Wave |
| Voltage - Supply | 1.8V |
| Frequency Stability | - |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 2mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.065" L x 0.049" W (1.65mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |