ams-OSRAM USA INC. KP DELPS1.FP-UGVI-34-Z555-10-S
Part No.:
KP DELPS1.FP-UGVI-34-Z555-10-S
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-SMD, Flat Leads
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KP DELPS1.FP-UGVI-34-Z555-10-S.pdf
Description:
LED GREEN DIFFUSED SMD
Shipping
Inventory:484
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
TOPLED® E1608
Package/Case:
2-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Color:
Green
Configuration:
Lens Color:
Lens Transparency:
Diffused
Millicandela Rating:
785mcd
Lens Style:
Oval with Flat Top
Lens Size:
1.23mm x 0.60mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.9V
Current - Test:
10mA
Viewing Angle:
120°
Mounting Type:
Surface Mount
Wavelength - Dominant:
Wavelength - Peak:
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
1.40mm L x 0.80mm W
1. How to order KP DELPS1.FP-UGVI-34-Z555-10-S on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KP DELPS1.FP-UGVI-34-Z555-10-S price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KP DELPS1.FP-UGVI-34-Z555-10-S?
Image KP DELPS1.FP-QISI-34-U515-2-S KP DELPS1.FP-UGVI-34-Z555-10-S
Part Number KP DELPS1.FP-QISI-34-U515-2-S KP DELPS1.FP-UGVI-34-Z555-10-S
Manufacturer ams-OSRAM USA INC. ams-OSRAM USA INC.
Series TOPLED® E1608 TOPLED® E1608
Package/Case 2-SMD, Flat Leads 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Color Green Green
Configuration Standard -
Lens Color Yellow -
Lens Transparency Diffused Diffused
Millicandela Rating 185mcd 785mcd
Lens Style Oval with Flat Top Oval with Flat Top
Lens Size 1.23mm x 0.60mm 1.23mm x 0.60mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.9V 2.9V
Current - Test 2mA 10mA
Viewing Angle 120° 120°
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Wavelength - Dominant - -
Wavelength - Peak - -
Features - -
Grade - -
Qualification - -
Supplier Device Package SMD SMD
Size / Dimension 1.60mm L x 0.80mm W 1.40mm L x 0.80mm W