TDK Corporation KLZ2012AHR1R0WTD25
Part No.:
KLZ2012AHR1R0WTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KLZ2012AHR1R0WTD25.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 900MA 130 MOHM SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
KLZ-HR
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
900 mA
Current - Saturation (Isat):
280mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
130mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
10 MHz
Features:
Soft Termination
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)
1. How to order KLZ2012AHR1R0WTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KLZ2012AHR1R0WTD25 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KLZ2012AHR1R0WTD25?
Image KLZ2012AHR1R0WTD25
Part Number KLZ2012AHR1R0WTD25
Manufacturer TDK Corporation
Series KLZ-HR
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ferrite
Inductance 1 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 900 mA
Current - Saturation (Isat) 280mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 130mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Features Soft Termination
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)