KYOCERA AVX KGQ21HCG2D100JT
Part No.:
KGQ21HCG2D100JT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGQ21HCG2D100JT.pdf
Description:
CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 0805
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.045" (1.15mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ21HCG2D100JT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGQ21HCG2D100JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ21HCG2D100JT?
Image KGQ21HCG2D100JT
Part Number KGQ21HCG2D100JT
Product Status Active
Capacitance 10 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.045" (1.15mm)