KYOCERA AVX KGQ15ACG2D3R3BT
Part No.:
KGQ15ACG2D3R3BT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGQ15ACG2D3R3BT.pdf
Description:
CAP CER 3.3PF 200V NP0 0603
Capacitance:
3.3 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.036" (0.91mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ15ACG2D3R3BT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGQ15ACG2D3R3BT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ15ACG2D3R3BT?
Image KGQ15ACG2D3R3BT
Part Number KGQ15ACG2D3R3BT
Product Status Active
Capacitance 3.3 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)