KYOCERA AVX KGQ15ACG2D1R5BT
Part No.:
KGQ15ACG2D1R5BT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGQ15ACG2D1R5BT.pdf
Description:
CAP CER 1.5PF 200V NP0 0603
Capacitance:
1.5 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.036" (0.91mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ15ACG2D1R5BT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGQ15ACG2D1R5BT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ15ACG2D1R5BT?
Image KGQ15ACG2D1R5BT
Part Number KGQ15ACG2D1R5BT
Product Status Active
Capacitance 1.5 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)