KYOCERA AVX KGQ15ACG1H8R2BT
Part No.:
KGQ15ACG1H8R2BT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGQ15ACG1H8R2BT.pdf
Description:
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603
Capacitance:
8.2 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.036" (0.91mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ15ACG1H8R2BT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGQ15ACG1H8R2BT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ15ACG1H8R2BT?
Image KGQ15ACG1H8R2BT
Part Number KGQ15ACG1H8R2BT
Product Status Active
Capacitance 8.2 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)