KYOCERA AVX KGQ15ACG1H150JT
Part No.:
KGQ15ACG1H150JT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGQ15ACG1H150JT.pdf
Description:
CAP CER 15PF 50V NP0 0603
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.036" (0.91mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ15ACG1H150JT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGQ15ACG1H150JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ15ACG1H150JT?
Image KGQ15ACG1H150JT
Part Number KGQ15ACG1H150JT
Product Status Active
Capacitance 15 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)