KYOCERA AVX KGQ15ACG1H101GT
Part No.:
KGQ15ACG1H101GT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGQ15ACG1H101GT.pdf
Description:
CAP CER 100PF 50V NP0 0603
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.036" (0.91mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ15ACG1H101GT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGQ15ACG1H101GT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ15ACG1H101GT?
Image KGQ15ACG1H101GT
Part Number KGQ15ACG1H101GT
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)