KYOCERA AVX KGQ05FCG1H3R0BH
Part No.:
KGQ05FCG1H3R0BH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGQ05FCG1H3R0BH.pdf
Description:
CAP CER 3PF 50V NP0 0402
Capacitance:
3 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ05FCG1H3R0BH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGQ05FCG1H3R0BH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ05FCG1H3R0BH?
Image KGQ05FCG1H3R0BH
Part Number KGQ05FCG1H3R0BH
Product Status Active
Capacitance 3 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)