KYOCERA AVX KGQ05FCG1H300GH
Part No.:
KGQ05FCG1H300GH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGQ05FCG1H300GH.pdf
Description:
CAP CER 30PF 50V NP0 0402
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ05FCG1H300GH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGQ05FCG1H300GH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ05FCG1H300GH?
Image KGQ05FCG1H300GH
Part Number KGQ05FCG1H300GH
Product Status Active
Capacitance 30 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)