KYOCERA AVX KGQ05FCG1H270FH
Part No.:
KGQ05FCG1H270FH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGQ05FCG1H270FH.pdf
Description:
CAP CER 27PF 50V NP0 0402
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGQ05FCG1H270FH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGQ05FCG1H270FH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGQ05FCG1H270FH?
Image KGQ05FCG1H270FH
Part Number KGQ05FCG1H270FH
Product Status Active
Capacitance 27 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)