KYOCERA AVX KGM32HR72J223KU
Part No.:
KGM32HR72J223KU
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM32HR72J223KU.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1210
Series:
KGM - HV
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM32HR72J223KU on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM32HR72J223KU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM32HR72J223KU?
Image KGM32HR72J223KU
Part Number KGM32HR72J223KU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - HV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)