KYOCERA AVX KGM32ECG1H222JU
Part No.:
KGM32ECG1H222JU
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM32ECG1H222JU.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 1210
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM32ECG1H222JU on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM32ECG1H222JU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM32ECG1H222JU?
Image KGM32ECG1H222JU
Part Number KGM32ECG1H222JU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)