KYOCERA AVX KGM31VCG1H392JU
Part No.:
KGM31VCG1H392JU
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM31VCG1H392JU.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 1206
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.048" (1.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM31VCG1H392JU on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM31VCG1H392JU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM31VCG1H392JU?
Image KGM31VCG1H392JU
Part Number KGM31VCG1H392JU
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.048" (1.22mm)