KYOCERA AVX KGM31TCG1H562JU
Part No.:
KGM31TCG1H562JU
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM31TCG1H562JU.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 1206
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM31TCG1H562JU on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM31TCG1H562JU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM31TCG1H562JU?
Image KGM31TCG1H562JU
Part Number KGM31TCG1H562JU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 5600 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)