KYOCERA AVX KGM31TCG1H472FU
Part No.:
KGM31TCG1H472FU
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM31TCG1H472FU.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 1206
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM31TCG1H472FU on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM31TCG1H472FU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM31TCG1H472FU?
Image KGM31TCG1H472FU
Part Number KGM31TCG1H472FU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)