KYOCERA AVX KGM31HR70J105KU
Part No.:
KGM31HR70J105KU
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM31HR70J105KU.pdf
Description:
CAP CER 1UF 6.3V X7R 1206
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM31HR70J105KU on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM31HR70J105KU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM31HR70J105KU?
Image KGM31HR70J105KU
Part Number KGM31HR70J105KU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)