KYOCERA AVX KGM31HR51V106MU
Part No.:
KGM31HR51V106MU
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM31HR51V106MU.pdf
Description:
CAP CER 10UF 35V X5R 1206
Series:
KGM - X5R
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM31HR51V106MU on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM31HR51V106MU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM31HR51V106MU?
Image KGM31HR51V106MU
Part Number KGM31HR51V106MU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X5R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)