KYOCERA AVX KGM31BCG2H470GT
Part No.:
KGM31BCG2H470GT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM31BCG2H470GT.pdf
Description:
CAP CER 47PF 500V C0G/NP0 1206
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM31BCG2H470GT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM31BCG2H470GT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM31BCG2H470GT?
Image KGM31BCG2H470GT
Part Number KGM31BCG2H470GT
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)