KYOCERA AVX KGM31AR70J226MU
Part No.:
KGM31AR70J226MU
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM31AR70J226MU.pdf
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM31AR70J226MU on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM31AR70J226MU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM31AR70J226MU?
Image KGM31AR70J226MU
Part Number KGM31AR70J226MU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)