KYOCERA AVX KGM21NR71H473JT
Part No.:
KGM21NR71H473JT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM21NR71H473JT.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21NR71H473JT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM21NR71H473JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21NR71H473JT?
Image KGM21NR71H473JT
Part Number KGM21NR71H473JT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)