KYOCERA AVX KGM21NR71H332JT
Part No.:
KGM21NR71H332JT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM21NR71H332JT.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 50V X7R 0805
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21NR71H332JT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM21NR71H332JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21NR71H332JT?
Image KGM21NR71H332JT
Part Number KGM21NR71H332JT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)