KYOCERA AVX KGM21ER71H154JU
Part No.:
KGM21ER71H154JU
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM21ER71H154JU.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 50V X7R 0805
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21ER71H154JU on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM21ER71H154JU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21ER71H154JU?
Image KGM21ER71H154JU
Part Number KGM21ER71H154JU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)