KYOCERA AVX KGM21BCG1H270FT
Part No.:
KGM21BCG1H270FT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM21BCG1H270FT.pdf
Description:
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0805
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21BCG1H270FT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM21BCG1H270FT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21BCG1H270FT?
Image KGM21BCG1H270FT
Part Number KGM21BCG1H270FT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 27 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)