KYOCERA AVX KGM21AT70J226MU
Part No.:
KGM21AT70J226MU
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM21AT70J226MU.pdf
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X7T 0805
Series:
KGM - CM
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21AT70J226MU on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM21AT70J226MU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21AT70J226MU?
Image KGM21AT70J226MU
Part Number KGM21AT70J226MU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - CM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)