KYOCERA AVX KGM21AS61C226MU
Part No.:
KGM21AS61C226MU
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM21AS61C226MU.pdf
Description:
CAP CER 22UF 16V X6S 0805
Series:
KGM - X6S
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.060" (1.52mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21AS61C226MU on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM21AS61C226MU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21AS61C226MU?
Image KGM21AS61C226MU
Part Number KGM21AS61C226MU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X6S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.060" (1.52mm)