KYOCERA AVX KGM21ACG1H332KU
Part No.:
KGM21ACG1H332KU
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM21ACG1H332KU.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 0805
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21ACG1H332KU on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM21ACG1H332KU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21ACG1H332KU?
Image KGM21ACG1H332KU
Part Number KGM21ACG1H332KU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)