KYOCERA AVX KGM21ACG1H222KU
Part No.:
KGM21ACG1H222KU
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM21ACG1H222KU.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 0805
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21ACG1H222KU on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM21ACG1H222KU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21ACG1H222KU?
Image KGM21ACG1H222KU
Part Number KGM21ACG1H222KU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)