KYOCERA AVX KGM15AV51H223ZT
Part No.:
KGM15AV51H223ZT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM15AV51H223ZT.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V Y5V 0603
Series:
KGM - Y5V
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15AV51H223ZT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM15AV51H223ZT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15AV51H223ZT?
Image KGM15AV51H223ZT
Part Number KGM15AV51H223ZT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - Y5V
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)