KYOCERA AVX KGM15AR72A681JT
Part No.:
KGM15AR72A681JT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM15AR72A681JT.pdf
Description:
CAP CER 680PF 100V X7R 0603
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15AR72A681JT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM15AR72A681JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15AR72A681JT?
Image KGM15AR72A681JT
Part Number KGM15AR72A681JT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)