KYOCERA AVX KGM15AR71H681JT
Part No.:
KGM15AR71H681JT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM15AR71H681JT.pdf
Description:
CAP CER 680PF 50V X7R 0603
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15AR71H681JT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM15AR71H681JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15AR71H681JT?
Image KGM15AR71H681JT
Part Number KGM15AR71H681JT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)