KYOCERA AVX KGM15AR71E273JT
Part No.:
KGM15AR71E273JT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM15AR71E273JT.pdf
Description:
CAP CER 0.027UF 25V X7R 0603
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15AR71E273JT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM15AR71E273JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15AR71E273JT?
Image KGM15AR71E273JT
Part Number KGM15AR71E273JT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.027 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)