KYOCERA AVX KGM15ACG1H470GT
Part No.:
KGM15ACG1H470GT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM15ACG1H470GT.pdf
Description:
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG1H470GT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM15ACG1H470GT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG1H470GT?
Image KGM15ACG1H470GT
Part Number KGM15ACG1H470GT
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)