KYOCERA AVX KGM15ACG1H270KT
Part No.:
KGM15ACG1H270KT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM15ACG1H270KT.pdf
Description:
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15ACG1H270KT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM15ACG1H270KT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15ACG1H270KT?
Image KGM15ACG1H270KT
Part Number KGM15ACG1H270KT
Product Status Active
Capacitance 27 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)