KYOCERA AVX KGM05CR71H104KN
Part No.:
KGM05CR71H104KN
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM05CR71H104KN.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0402
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05CR71H104KN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM05CR71H104KN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05CR71H104KN?
Image KGM05CR71H104KN
Part Number KGM05CR71H104KN
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)