KYOCERA AVX KGM05ACG1H391JH
Part No.:
KGM05ACG1H391JH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM05ACG1H391JH.pdf
Description:
CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05ACG1H391JH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM05ACG1H391JH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05ACG1H391JH?
Image KGM05ACG1H391JH
Part Number KGM05ACG1H391JH
Product Status Active
Capacitance 390 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)