KYOCERA AVX KGM05ACG1H1R0BH
Part No.:
KGM05ACG1H1R0BH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KGM05ACG1H1R0BH.pdf
Description:
CAP CER 1PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance:
1 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM05ACG1H1R0BH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the KGM05ACG1H1R0BH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM05ACG1H1R0BH?
Image KGM05ACG1H1R0BH
Part Number KGM05ACG1H1R0BH
Product Status Active
Capacitance 1 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)